Drodzy Czytelnicy,

Styczeń przemyka jak szalony a my zanurzeni w codzienności, w problemach i radościach. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Niech wszelkie chwile przeżyte z Wnukami, zapisane będą głęboko w naszych sercach.

Podobnie pierwszy miesiąc Nowego Roku przyniósł nam liczne zmiany w sferze politycznej, niejednokrotnie społecznej, ale i osobistej. Każdy z nas ma swoje przestrzenie zmagań i zwycięstw. Czego więc możemy sobie życzyć, gdy chodzi o kolejne 11 miesięcy, które przed nami?

Radości, bliskości i wzrastania. Niech to wszystko, co nas dotyka, co jest dla nas trudnością, a może łączy się z lękiem. Pozornie może wydawać się, że wiele rzeczy nas blokuje, że nie potrafimy ruszyć do przodu, że tracimy motywację, a jednak… Jeśli zajrzymy w głąb siebie, dotkniemy własnego serca, jego pragnień i potrzeb, zobaczymy, że wszystko jest w nas złożone. Wszystkie odpowiedzi.
Sądzę, że dzisiejsza rzeczywistość niesamowicie wpływa na nas samych. Fakt, że jesteśmy otaczani przez liczne informacje, zarówno pozytywne , jak i negatywne powoduje częściową utratę kontaktu z własnym wnętrzem, przepełniając nas cierpieniem, trudnym do wyrażenia i opisania. Angażujemy energię w to, co zewnętrzne: wiadomości, seriale, problemy innych ludzi, rozliczne informacje, plotki itd., przestając słyszeć siebie. Żyjemy też w hałasie. Być może unikamy ciszy, która może wydawać się zbyt trudna, bo wówczas dochodzą do głosu nasze wewnętrzne bółe. A jednak droga do prostoty, okazuje się być ukojeniem. Niech ten wciąż jeszcze Nowy Rok 2024 będzie czasem odkrywania, jak wiele w sobie nosimy Piękna i odwagi do tego, by dobrze wybierać. By stawać się takimi, jakimi pragniemy, by realizować własną głębie, by nie bać się żyć wartościami, które są dla nas ważne. Abyśmy odnajdywali uspokojenie i ukojenie w sobie. Abyśmy byli dla innych DAREM niezależnie od tego, z czym się borykamy, co dźwigamy i na jakim etapie życia jesteśmy. W każdej chwili życia możemy nie tylko doświadczyć Miłości, ale też stawać się inspiracją dla innych. Czego sobie i Wam, Kochani Czytelnicy życzę.

 

Redakcja