Pod patronatem medialnym serwisu Zdrowy-Senior.org odbyło się 30 marca spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. Tematem był wykład „Zdrowy Senior – profilaktyka i fitoterapia” prowadzony przez lek. med. Krzysztofa Błechę. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Sanatorium Ustroń oraz Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.

Teorie starzenia się i uniwersalne sposoby hamowania tego procesu to jeden z tematów wykładu, który został przygotowany specjalnie dla seniorów. Inne dotyczyły zmian związanych z wiekiem i ich następstw dla organizmu człowieka. Dodatkowo można było dowiedzieć się o dobroczynnym działaniu ziół w zapobieganie lub leczeniu poszczególnych chorób charakterystycznych dla osób starszych. Nie zabrakło informacji na temat: alergii, chorób układu oddechowego oraz chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zamówienia Uzdrowiskowej Karty Korzyści, która uprawnia do rabatów i zniżek w Ustroniu, a w przyszłości w innych miejscowościach uzdrowiskowych. Ponad 40 osób stało się jej właścicielami.

Kolejne wykłady odbędą się w: Strzelcach Opolskich, Raciborzu, Tarnowskich Górach, Sosnowcu i Łazach. Relacje ze spotkań dostępne będą na www.zdrowy-senior.org

3

Fot. Sanatorium Ustroń

1

Fot. Sanatorium Ustroń

Autor: Redakcja zdrowy-senior.org