Sala Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 29 listopada wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą IV edycji Forum Seniora – przedsięwzięcia, które „Dziennik Zachodni” realizował z Urzędem Marszałkowskim. Tematem przewodnim wydarzenia były „Nowoczesne technologie-łączymy pokolenia”.

Marszałek Województwa Śląskiego przekonywał, że ludzie starsi muszą rozwijać się razem z całym społeczeństwem i korzystać ze zdobyczy nowych technologii.
Podczas środowego spotkania Marcin Rutkowski z firmy i-systems prezentował przykłady przydatnych seniorom aplikacji i radził, jak bezpiecznie kupować przez internet.
Prof. Jacek Szołtysek dowodził, że przestrzenie miejskie powinny być dla ludzi w każdym wieku, a Maciej Blada ze stowarzyszenia Warto Inaczej usiłował przekonać dojrzałe audytorium do tego, że może liczyć na młodych.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody zwycięzcom plebiscytu DZ na miejsce przyjazne seniorom. Wygrał BetaMed w Chorzowie, firma medyczna, która oprócz sieci przychodni prowadzi m.in. klub seniora oraz organizuje imprezy i zajęcia dla osób starszych.

Serwis Zdrowy-Senior.org również brał udział w konferencji, dziękujemy organizatorom wydarzenia za zaproszenie.

Źródło: Zdrowy-Senior.org