Ceremonia zapalenia znicza olimpijskiego w amfiteatrze rozpoczęła V Ogólnopolską Zimową Senioriadę. Brało w niej 34 uniwersytetów trzeciego wieku z Polski i zagranicy. Do Rabki-Zdroju przyjechało około tysiąca seniorów, w tym około pół tysiąca zawodników, którzy przez cały wtorek brali udział w zawodach sportowych, turniejach i zabawach sprawnościowych. Seniorzy dobrze się bawią mimo siarczystego mrozu, który od rana szczypie w nosy i uszy.

Impreza rozpoczęła się paradą UTW, które przyjechały na Senioriadę. Przewodzili jej gospodarze – przedstawiciele Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który wystawił 18-osobową reprezentację.

W sztafecie z ogniem pobiegli rabczańscy maratończycy Anna Kordeczka, Stanisław Szarawara i Maria Zachara. Znicz rozpalił Marek Szarawarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego, a w ceremonii brali udział m.in. patroni honorowi Senioriady – starosta Krzysztof Faber i burmistrz Ewa Przybyło.

Po południu odbyła się ceremonia zamknięcia imprezy, ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

Zapraszamy na reportaż z wydarzenia oraz na fotorelacje:

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Senioriada_2018-19739-1.html

http://www.photojanografia.rabka.pl/index.php/miasto-i-okolice/553-2018-02-26-v-ogolnopolska-zimowa-senioriada-na-podhalu-rozpoczeta-spotkanie-integracyjne

W Rabce Zdroju na seniorów czekała gama atrakcji. Jak sami mówią, jesień życia im nie straszna. Dlaczego? O tym w materiale:

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Senioriada_2018-19739-1.html

Źródło: www.tvpodhale.info