Już w piątek, 6 października w Centrum EXPO przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie rozpoczną się dwudniowe Targi Seniora, pierwsze w naszym regionie.

Program Targów jest bardzo bogaty. Swoje oferty zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, m.in. producenci sprzętu medycznego, biura podróży. Będzie można skorzystać z porad specjalistów od wizerunku, obejrzeć pokazy mody dla seniorów i zrelaksować się podczas występów artystycznych.

„Dziennik Polski”, który jest współorganizatorem Targów Seniora, zaprasza natomiast na prelekcje naszych specjalnych gości do sali konferencyjnej Wiedeń w Centrum Expo. To okazja, by podyskutować o problemach, z którymi na co dzień stykają się osoby starsze i wspólnie z decydentami poszukać skutecznych rozwiązań.

Zaprosiliśmy m.in. posłankę Urszulę Rusecką, wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Annę Okońską-Walkowicz, doradcę prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej. Radami z Państwem podzielą się wybitni lekarze: dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, ceniony geriatra i neurolog dr n. med. Marcin Wnuk. Jak się bronić przed oszustami i naciągaczami opowiedzą podinspektor Izabela Ciarka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Jerzy Gramatyka, rzecznik praw konsumentów w Krakowie.

PROGRAM PRELEKCJI GOŚCI SPECJALNYCH„DZIENNIKA POLSKIEGO”

6 października – piątek

11.30-12.00 „Nic o seniorach bez seniorów. Jak Kraków tworzy miejsca aktywności dla osób starszych” – Anna Okońska-Walkowicz, doradca prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

12.30-13.00 „Zabezpieczenia polskich znaków pieniężnych” – Sylwia Gier i Lesław Wilczak, Narodowy Bank Polski.

13.30-14.00 „Sieć szpitali – zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej” – Marta Machał-Kawecka, kierownik Działu Kontraktowania Świadczeń Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej w MOW Narodowego Funduszu Zdrowia.

14.30-15.00 „Zdrowy oddech seniora” – dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala MSW w Krakowie. 15.30-16.00 „Seniorze, nie daj się oszukać” – podinspektor Izabela Ciarka z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

7 października – sobota

11.30-12.00 „Polskie prawodawstwo dla seniorów” – poseł Urszula Rusecka z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

12.30-13.00 „Seniorze, nie daj się oszukać” – podinspektor Izabela Ciarka z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

13.30-14.00 „Udar mózgu – co warto o nim wiedzieć – dr n.med. Marcin Wnuk z Kliniki Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

14.30-15.00 „Senior w dżungli przepisów i pułapek, czyli jak być aktywnym i asertywnym” – Jerzy Gramatyka, rzecznik praw konsumentów w Krakowie.

Źródło: Organizator