15 grudnia odbył się w koncert kolęd i pastorałek w sali Copernicaum na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, podczas którego na scenie spotkały się trzy pokolenia chórzystów.

Jako pierwszy na scenę wyszedł zespół dziecięcy działający pod patronatem uczelni. Potem zaprezentowali się seniorzy z zespołu „A-nutki”. Chór działa przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Seniorzy zaśpiewali kilka najpiękniejszych polskich kolęd.

Po nich na scenę wyszedł chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Zespół był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Działa pod kierownictwem artystycznym prof. dr hab. Bernarda Mendlika. Z chórem współpracuje dr Benedykt Odya.

Na zakończenie koncertu wszystkie chóry, w których artyści mają od 7 do 70 lat, zaśpiewały razem jedną kolędę. Ich połączone głosy brzmiały tak mocno, że dosłownie drżały mury budynku! Potem wszyscy razem, niezależnie od wyznania, wysłuchali Pisma Świętego. Biskup Jan Tyrawa wygłosił okolicznościową homilię oraz złożył życzenia świąteczne zebranym. Aby tradycji stało się zadość był wigilijny poczęstunek, na który złożył się czerwony barszcz i pierogi z kapustą.

Występ chórów był wspaniały. Spotkał się z brawami na stojąco licznie zebranej publicznościmówi Bożena Sałacińska, członkiem Rady Słuchaczy KUTW.

3

fot. seniorzybydgoszcz.pl

4

fot. seniorzybydgoszcz.pl

5

fot. seniorzybydgoszcz.pl

1

fot. seniorzybydgoszcz.pl

Autor: Miłosz Sałaciński, seniorzybydgoszcz.pl