Aktualności
Zostań Aasem Netu i wygraj laptopa, smartfona lub tablet

Trwa internetowa akcja edukacyjna „Aasy Netu”, której celem jest zachęcenie kobiet między 45 a 70 rokiem życia do poznania tajników Internetu. Zamysłem organizatorów jest także zmotywowanie młodszych pokoleń do czynnego wspierania w nauce swoich mam, babć i sąsiadek. Uczestnicy akcji mogą wziąć udział w konkursie i wygrać laptopa, smartfona lub tablet.
Multimedialny, bezpłatny program nauczania „Aasy Netu” powstał z myślą o dojrzałych wiekiem, ale początkujących, jeśli chodzi o umiejętności, użytkowniczek Internetu. Dzięki serii filmów, przy aktywnym wsparciu swoich bliskich, mogą one w łatwy sposób nauczyć się m.in. pisać maile, wysyłać zdjęcia, prowadzić rozmowy on-line i wyszukiwać interesujące je informacje w Internecie.
Materiały edukacyjne
Każdy z filmów ma swój odpowiednik w postaci materiału edukacyjnego, mającego formę infografiki. Można go pobrać i wydrukować, aby służył jako przewodnik w trakcie codziennej nauki. Na stronie kampanii udostępniony jest również słownik podstawowych pojęć w formie pytań i odpowiedzi. Dzięki niemu uczestniczki programu dowiedzą się m.in. czym tak naprawdę jest Internet, co to jest wyszukiwarka, czym się różni laptop od tabletu
i jak wymówić słowo Gmail.
Program nauczania „Aasy Netu” powstał głównie z myślą o dojrzałych Polkach, ponieważ to one są najbardziej narażone na wykluczenie cyfrowe. Problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet po 45 roku życia, jak wynika z Raportu Aasa – Polki Wykluczone Cyfrowo 2017, opracowanego we współpracy z Kantar Public.
W Polsce żyje ponad 2 miliony takich kobiet, które nie mają dostępu do internetowej skrzynki pocztowej, portali społecznościowych, komunikatorów, przez co często mają utrudniony kontakt ze swoją rodziną oraz bliskimi.
Konkurs z nagrodami
W ramach akcji organizowany jest konkurs z nagrodami, do którego mogą zgłosić się zarówno uczestnicy kursu internetowego „Aasy Netu”, jak i osoby, które nie biorą w nim aktywnie udziału, ale wspierają w jego ukończeniu swoich bliskich. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na dwa pytania:
- W jaki sposób udział w akcji edukacyjnej „Aasy Netu” pomógł Tobie lub bliskiej Ci osobie
w opanowaniu podstaw korzystania z Internetu? - Jak dzięki temu zmieniło się życie Twoje lub bliskiej Ci osoby?
Zgłoszenia w formie krótkiego tekstu lub filmu należy przesłać do 18 sierpnia br. za pomocą formularza na stronie kampanii www.aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu. Autorzy 30 najlepszych odpowiedzi mają szansę wygrać laptopa, smartfona lub tablet. Ogłoszenie listy osób nagrodzonych nastąpi 15 września 2017 roku.
Organizatorem akcji edukacyjnej i konkursu jest Aasa Polska, technologiczna firma finansowa, wywodząca się z Estonii i Finlandii – krajów będących liderami cyfryzacji w Europie. Operując na rynku polskim, Aasa chce się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykorzystywania Internetu i nowych technologii, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
Dodatkowe informacje o akcji i konkursie znajdują się na stronie www.aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu
***
Kampania Aasy Netu
Internetowa akcja edukacyjna „Aasy Netu” została zainicjowana przez firmę Aasa Polska w czerwcu 2017 roku w celu aktywizacji cyfrowej osób dojrzałych, przy wsparciu młodszych. Na stronie aasynetu.pl udostępniono multimedialny program nauczania dla dojrzałych wiekiem, ale początkujących, jeśli chodzi o umiejętności, użytkowniczek Internetu. Dzięki serii filmów i materiałów edukacyjnych, przy wsparciu Marka, eksperta z Aasa i swoich bliskich, osoby początkujące w łatwy sposób nauczą się np. pisać maile, wysyłać zdjęcia, prowadzić rozmowy on-line i wyszukiwać interesujące je informacje w Internecie. Każdy z filmów ma swój odpowiednik w postaci materiału edukacyjnego, mającego formę infografiki. Można go pobrać i wydrukować, aby służył jako przewodnik w trakcie codziennej nauki. Na stronie udostępniono też słowniczek podstawowych pojęć w formie pytań i odpowiedzi. Dzięki niemu uczestniczki programu dowiedzą się m.in. czym tak naprawdę jest Internet, co to jest wyszukiwarka, czym się różni laptop od tabletu i jak wymówić słowo Gmail.
Więcej informacji: www.aasynetu.pl
Metodologia badania „Polki Wykluczone Cyfrowo 2017”
Badanie zostało przeprowadzone w maju 2017 roku przez Kantar Public na zlecenie Aasa Polska, metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo), na ogólnopolskiej grupie 1000 Polek w wieku 45-70 lat wykluczonych cyfrowo lub korzystających z Internetu w małym stopniu (kilka razy w miesiącu bądź rzadziej).
Link do Raportu Aasa – Polki Wykluczone Cyfrowo 2017
O Aasa Polska S.A.
Aasa Polska S.A. jest technologiczną firmą finansową, specjalizującą się w udzielaniu pożyczek ratalnych dla konsumentów oraz małego biznesu, w oparciu o zasady odpowiedzialnego pożyczania. Firma nie udziela pożyczek krótkoterminowych, dba o rozwój rynku i klienta. Ściśle współpracuje z wiarygodnymi instytucjami takimi jak Biuro Informacji Kredytowej i Biura Informacji Gospodarczej – ERIF i Infomonitor. Jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Firma działa na rynku polskim, fińskim, estońskim, szwedzkim, indonezyjskim i chilijskim. Łączy pozytywne cechy oferty banków z ofertą firm pożyczkowych – szybkość, prostotę, transparentność i bezpieczeństwo.
Więcej informacji: www.aasaglobal.com/poland/, www.aasapolska.pl
Źródło: Materiały prasowe
ZOBACZ TAKŻE
- Życzenia Wielkanocne
- Nowy Rok i co dalej?
- Życzenia….
- Przyjaźń w jesieni życia
- Czytanie w starszym wieku i możliwe utrudnienia
- Czytać, czy nie czytać? – oto jest pytanie…
- Życzenia Wielkanocne
- Zakres obowiązków w profesji opiekunki osób starszych
- O zdrowiu psychicznym słów kilka….
- Flozyny – na ratunek w przypadku cukrzycy typu drugiego
- Życzenia Noworoczne
- Życzenia świąteczne
- Dobre słowa w prezencie od św. Mikołaja…
- O tradycjach związanych z Andrzejkami słów kilka….
- Zwierzak w domu a poczucie szczęścia u Seniora
- Nadciśnienie jako choroba cywilizacyjna. Co warto wiedzieć?
- Wzmacniamy organizm! Porady dla seniorów i reszty świata
- II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
- Odwodnienie – zagrożenie dla Seniora
- Dieta osób starszych w okresie letnim
- Lato rozgościło się na dobre. Pamiętajmy o ochronie przed upałem
- Różnica pokoleń? Jak pogłębić więzi i relacje…
- Życzenia Wielkanocne
- Filmy z Seniorami w roli głównej? Tak!
- Jak radzić sobie ze strachem przed wojną?
- Dzień Kobiet
- Ukraina
- Życzenia pełne Miłości…
- Dzień Babci i Dziadka!
- Samotni seniorzy potrzebują wsparcia