Dzień Babci i Dziadka to święta, które mają w kalendarzu stałą datę. Dzień Babci świętujemy 21 stycznia, natomiast Dzień Dziadka obchodzimy dzień później 22 stycznia. Z tej okazji przygotowaliśmy propozycje prezentów dla seniora, które na pewno ucieszą każdego Dziadka i Babcię.

1. Dla Babci torebka a dla dziadka portfel. Dzień Babci to najlepszy moment na to, by podarować ukochanej osobie to, o czym zawsze marzyła. Niestety nasze babcie często mają tendencję do mówienia, że już są na coś “za stare”. Rezygnują z zakupu nowych ubrań i dodatków tłumacząc się wiekiem, ale przecież niezależnie od tego, ile mamy lat, zasługujemy na to, by wyglądać ładnie. Fajnym prezentem na Dzień Babci może być torebka, listonoszka czy wizytowa kopertówka z pewnością zaskoczy i ucieszy ukochaną osobę.

Natomiast każdego Dziadka może ucieszyć portfel, np. stylowy skórzany, poręczny i wygodny w użytkowaniu, który pomieści gotówkę, karty i dokumenty.

2. Pobyt zdrowotny w sanatorium. To ciekawy prezent dla seniora. Pozwala zregenerować siły i podreperować zdrowie, wypoczęty senior wraca do domu pełen sił i w doskonałej kondycji psychicznej. Wśród ofert można znaleźć sanatoria specjalizujące się w diagnostyce i leczeniu chorób układu trawiennego, oddechowego, kostnego, odpornościowego.
Osoby wyjeżdżające na leczenie pełnopłatne mają większą dowolność przy wyborze odpowiednich zabiegów, jednak również należy poradzić się lekarza przy wyborze, ponieważ niewłaściwie zaordynowane zabiegi mogą wręcz zaszkodzić i negatywnie odbić się na zdrowiu. Wreszcie są także osoby, które wyjeżdżają do uzdrowisk przede wszystkim wypocząć, a przy okazji nieco podreperować swoje zdrowie. Takie osoby także mogą korzystać z odpowiednich zabiegów uzdrowiskowych, nawet dla samego relaksu i ogólnej poprawy kondycji organizmu.

Przykładowo Sanatorium Ustroń oferuje szeroki wachlarz pełnopłatnych pobytów sanatoryjnych, nie wymagających skierowania od lekarza. Oferta dotyczy pobytów 7,10,14 i 21 dniowych z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, wizytą lekarską podczas, której lekarza bada pacjenta oraz zleca określone zabiegi, oraz zabiegami rehabilitacyjnymi w ilości od 2 do 5 dziennie, w zależności od wybranego pakietu. Pełnopłatne pobyty sanatoryjne są oferowane przez Ośrodek Magnolia oraz Ośrodek Tulipan.

3. Oryginalny fartuszek. Większość babć uwielbia gotować. Nie straszne im robienie przetworów czy stanie przy garnkach pół dnia, aby ugotować ulubioną potrawę dla wnuczków. Jedno jest pewne – nikt nie gotuje tak świetnie jak babcia. Dlatego właśnie doskonałym prezentem dla babci będzie oryginalny fartuch. Dzięki fartuchowi kuchennemu babcia nie pobrudzi sobie ubrania. Przydatny upominek będzie jeszcze ciekawszy, jeśli samodzielnie ozdobimy go naszywkami albo haftem.

4. Tradycyjne laurki. Są świetnym pomysłem. Można je wykonać jako rysunki na kartce, można też powycinać elementy i wykonać proste róże origami. Laurka pozwala wygodnie umieścić piękne życzenia, daje duże pole do kreatywności i wiele radości już przy jej wykonywaniu. Kilka faktur papieru, ciekawe kolory, guziki, filc to wszystko może zmienić się w oryginalny, piękny prezent.

Czytające babcie ucieszą się nie tylko z książki. Prezent będzie jeszcze pełniejszy, gdy wnuczek uzupełni go osobiście wykonaną zakładką. Sprawdzą się tutaj sztywne, ozdobne kartoniki dostępne w sklepach plastycznych.

Dorosłe wnuki mogą wykonać bardziej skomplikowane prezenty. Mogą to być na przykład uszyte z tkaniny, wypchane watą tulipany. Te oryginalne kwiatki będą wspaniałym elementem wystroju. Można również wykonać samodzielnie ramkę z drewna i ozdobić ją rzeźbionym lub naklejonym i polakierowanym w stylu decoupage wzorkiem. Ta ostatnia technika jest też fajnym pomysłem również do ozdabiania gotowych, drewnianych szkatułek lub doniczek.

Babcie zawsze docenią rękodzieło wnuczków.

5. Kubek na herbatę. Ciekawym pomysłem dla Babci i Dziadka może być własnoręcznie robione, domowe ciasto, a jako upominek daj kubek na herbatę. Kolorowe kubki zawsze się przydają. Doskonałym pomysłem na prezent jest zestaw złożony z pojemnego kubka, ulubionego miodu, syropu (z malin czy melisy) oraz różnych rodzajów herbat – zielonych, białych, czarnych czy czerwonych. Twoja Babcia i Dziadek woli kawę? Kup im filiżankę i spieniacz do mleka i smakowe syropy.

6. Kurs tańca. Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju karnety, umożliwiające korzystanie z zabiegów lub zajęć grupowych. Dlatego kolejną naszą propozycją może być karnet na zajęcia taneczne dla seniorów. Taniec stanowi doskonałą formę aktywności fizycznej, która wzmacnia całe ciało, pozwala zachować kondycję na wysokim poziomie oraz pomaga powrócić do dawnej sprawności. Jest więc idealnym sposobem rehabilitacji. Poprawia samopoczucie i stanowi odskocznią od szarej rzeczywistości. Daje możliwość integracji, zawarcia nowych znajomości, jest więc świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza dla seniorów mieszkających samotnie. Osoby po 55 roku życia stają się coraz bardziej aktywne. Coraz więcej szkół tańca oferuje zajęcia grupowe lub indywidualne dla seniorów. Kurs tańca z pewnością będzie trafionym prezentem na każdą okazję.

7. Zioła dla zdrowia. Świetnym pomysłem na prezent dla starszej osoby są naturalne i zdrowe produkty, które mają w sobie wiele właściwości leczniczych i zdrowotnych. Jest to prezent, który z pewnością przyniesie wiele korzyści dla seniora. Osoby w starszym wieku cierpią na różne dolegliwości zdrowotne. Z pomocą przychodzą naturalne preparaty ziołowe. Firma BONIMED komponuje swoje mieszanki ziołowe opierając się na głębokiej wiedzy farmakognostycznej, intuicji i ogromnym doświadczeniu, jakie Ojciec Grzegorz nabył w swej długoletniej praktyce zielarskiej. Dlatego też leczenie ziołami produkowanymi przez BONIMED to leczenie lekami o sprawdzonej skuteczności.

Autor: Zdrowy-Senior.org