Oddajemy do Państwa dyspozycji film edukacyjny dedykowany seniorom, który jest zwieńczeniem działań i zarazem utrwaleniem wiedzy przekazanej w ramach projektu „Dzień dla Zdrowia” w Ustroniu.

Nagranie prezentuje cztery bloki tematyczne opracowane dla seniorów, które dotyczą: ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, dietetyki i zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz psychologii i budowania relacji społecznych. Specjaliści, którzy wzięli udział w projekcie to: lek. med. Krzysztof Błecha z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki z Żywca, lek. med. Beata Pelic-Szeliga – lekarz chorób wewnętrznych, mgr Sylwia Gugała – dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia z Warszawy, mgr Szczepan Spis – psycholog i trener personalny. Dodatkowo dział poświęcony aktywności fizycznej zawiera ćwiczenia dla osób starszych, które bez trudu mogą samodzielnie powtórzyć w domu. Został on przygotowany przez magistra fizjoterapii – Panią Martę Sidzinę.

Film jest również relacją z przebiegu „Dnia dla Zdrowia”, który odbył się 20 października w Ośrodku Tulipan w Ustroniu. Wydarzenie składało się z dwóch część – konferencji z udziałem ww. specjalistów oraz bezpłatnych badań i konsultacji, z których skorzystało ponad 300 osób. Łącznie tego dnia wykonano ponad 600 badań i konsultacji.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Ustronia oraz członkowie organizacji senioralnych m.in.: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Cieszynie, Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jastrzębiu-Zdroju, Koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Płoki, Klub Seniora w Tychach, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce O/Warszawa, PTTK Pabianice.

Zachęcamy Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz inne organizacje senioralne do emisji filmu w ramach wykładów lub innych spotkań edukacyjnych w środowiskach senioralnych.

Projekt był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ustroń. Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis Zdrowy-Senior.org, Gazeta Ustrońska i Głos Seniora.

 Autor: Redakcja Zdrowy-Senior.org