Wiele osób w sile wieku skarży się na problemy ze schodzeniem po schodach. Z czasem utrudniają one wychodzenie na spacery czy do kawiarni i poruszanie się po domu. Nie czekaj, aż zmuszą Cię do rezygnowania z drobnych przyjemności! Aby znów w pełni cieszyć się życiem, rozważ montaż wygodnego krzesełka schodowego.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest krzesło schodowe,
  • gdzie można je zamontować,
  • ile kosztują windy krzesełkowe,
  • kiedy warto zamontować podnośnik rehabilitacyjny LeviCare,
  • jakie są inne sposoby pokonywania barier architektonicznych.

Czym jest krzesełko przyschodowe?

Winda krzesełkowa to jedna z najtańszych metod likwidacji bariery architektonicznej w postaci schodów. Urządzenie składa się z wygodnego siedziska z oparciem, podłokietnikami i podnóżkiem, które jest zamontowane na wagoniku jezdnym. Porusza się on po szynie jezdnej dopasowanej do kształtu schodów – prostej lub krzywoliniowej. Użytkownik krzesełka przemieszcza się tuż nad stopniami w pozycji siedzącej, sterując windą za pomocą intuicyjnego joysticka lub pilota. Aby zamontować urządzenie, nie trzeba przebudowywać klatki schodowej, ani rozbudowywać instalacji elektrycznej – do jego zasilania wystarcza zwykłe gniazdko.

Krzesło schodowe – eleganckie, komfortowe i bezpieczne

Elegancki wygląd, intuicyjna obsługa

Istnieje kilka modeli wind krzesełkowych, które różnią się od siebie wyglądem, funkcjonalnościami i możliwościami montażu. Wszystkie z nich są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, welurowe lub skóropodobne siedziska i wygodny system sterowania. Niektóre modele zawierają także obracane siedzenia, które ułatwiają bezpieczne wstawanie z jeżdżącego fotelika. Inne natomiast zapewniają automatyczne składanie szyny jezdnej oraz szereg możliwości pozwalających na montaż w miejscach o niewielkiej przestrzeni. Przeznaczone do użytku zewnętrznego urządzenia dźwigowe Acorn zostały dodatkowo zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i wyposażone w specjalny pokrowiec. Jeżeli szukasz eleganckiego krzesełka, które będzie pasowało do wystroju Twojego domu, możesz skorzystać z opcji personalizacji i wybrać kolorystykę oraz rodzaj tapicerki.

Gdzie sprawdzi się winda krzesełkowa?

Pokonuj schody wygodnie i bez zmęczenia

Funkcjonalne i estetycznie wykonane urządzenie pomoże Ci bez wysiłku pokonywać schody zlokalizowane w domu oraz na zewnątrz, np. przy wyjściu do ogrodu. Można je zamontować na schodach o zróżnicowanych kształtach. W przypadku schodów o biegu prostym sprawdzi się np. ekonomiczny i dostępny od ręki model krzesła HomeGlide. Z kolei na schodach krętych, zabiegowych lub wielobiegowych warto rozważyć założenie eleganckiego krzesełka krzywoliniowego Otolift. Aby wybrać optymalny rodzaj urządzenia i metodę montażu odpowiadającą Twoim potrzebom, skontaktuj się z ekspertami marki Windy Schodowe.

Krzesło schodowe – cena może być niska

Koszt zakupu i montażu wind przyschodowych zależy m.in. od kształtu oraz rodzaju schodów. Krzesełka schodowe zakładane na schodach o prostym biegu są znacznie tańsze od krzywoliniowych odpowiedników, których tor jest indywidualnie profilowany. Ich ceny w ofercie Wind Schodowych zaczynają się od 8,5 tys. zł w przypadku prostoliniowego modelu HomeGlide i są najniższe w Polsce. Ekonomiczną opcją jest także wybór używanego krzesełka schodowego. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, możesz dodatkowo obniżyć koszty nawet o 95%, korzystając z dofinansowania na likwidację barier ze środków PFRON.

Pokonywanie barier architektonicznych w praktyce

Poznaj wszystkie metody pokonywania schodów

Oprócz krzesełka schodowego istnieją także inne windy umożliwiające bezpieczne przemieszczanie się po schodach. Oto przykłady urządzeń, które pozwalają na przewożenie osób na wózkach inwalidzkich:

  • platforma schodowa,
  • podnośnik pionowy,
  • schodołaz.

Osoby niepełnosprawne, które wybiorą montaż platformy przyschodowej lub podnośnika pionowego mogą samodzielnie pokonywać schody. W przypadku schodołazów konieczna jest pomoc opiekuna.

Kiedy warto założyć podnośnik rehabilitacyjny LeviCare?

Podnośnik rehabilitacyjny Levicare

Jeśli opiekujesz się osobą niepełnosprawną lub w podeszłym wieku, rozważ zamontowanie podnośnika, który umożliwia transportowanie chorego w obrębie mieszkania. Jest to najlżejsze na rynku urządzenie, które pozwoli Ci na podnoszenie bliskiej osoby z łóżka, wanny, muszli klozetowej czy wózka inwalidzkiego za pomocą pilota – bez użycia siły. Z łatwością przeniesiesz chorego między pokojami i łazienką, ponieważ jedynie podstawa podnośnika LeviCare jest zamontowana do ściany, sufitu lub podłogi. Przymocowanie mobilnej części urządzenia do wybranej podstawy jest łatwe i zajmuje niewiele czasu. Dzięki zakupowi lekkiego podnośnika zyskasz też praktyczne narzędzie do likwidowania barier w łazience dla niepełnosprawnych. Jeżeli więc opiekujesz się osobą starszą lub niepełnosprawną, zapewnij jej bezpieczeństwo, a sobie komfort, wybierając podnośnik LeviCare.

Dowiedz się więcej o krzesełku schodowym i innych urządzeniach. Skontaktuj się z nami:
tel. +48 692 44 94 74, +48 608 445 819, +48 606 686 002
e-mail: zapytanie@windy-schodowe.pl

Artykuł sponsorowany