23 listopada, sobota, godz. 18.00

Wstęp wolny.

Sonaty na klawesyn i skrzypce – koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Aleksandry Bryły (skrzypce) oraz Marii Banaszkiewicz-Bryły (klawesyn).

W programie:
Sonata nr 4 e-moll BWV 1017
Sonata nr 5 f-moll BWV 1018
Sonata nr 6 g-dur BWV 1019

Aleksandra Bryła jest wszechstronną skrzypaczką o bogatym dorobku artystycznym. Występuje jako solistka i kameralistka współpracując z wybitnymi postaciami międzynarodowej sceny muzycznej. Regularnie ma zaszczyt występować w czołowych salach Europy: Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie, Elbphilharmonie w Hamburgu, Bozar w Brukseli. Współpracowała z tak wybitnymi artystami jak: Valentin Erben, Jerzy Maksymiuk, Ovidiu Balan, czy Friedemann Weigle.
W 2011 roku otrzymała nominację do nagrody „Gwarancje
Kultury” oraz do nagrody “Paszport Polityki” w kategorii muzyka poważna m.in. za „śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów”. Jest inicjatorką i współorganizatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Quarto Mondi”.
Maria Banaszkiewicz-Bryła jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała w klasie klawesynu doc. Z. Brencz-Budny i mgr E. Mielczarek-Poprawy oraz w klasie organów doc. R. Sroczyńskiego. W latach 1978-92 brała udział w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej, pracując pod kierunkiem prof. Z. Rouzickovej, C. Tinleya, P. Lissauera i L. Kędrackiego.
Organizatorka i dyrektor artystyczny festiwali: „Wieczory Zamkowe” na zamku w Kórniku, Festiwalu Klawesynowego im. W. Landowskiej, cyklu koncertowego „Muzyka w zabytkach Poznania”, współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Qarto Mondi” oraz projektu interdyscyplinarnego „Maestro Flatau”, realizowanego przy współpracy z innymi jednostkami naukowymi. Za swoją działalność artystyczną i dydaktyczno-naukową była wielokrotnie odznaczana (Nagrody Rektorskie AM w Poznaniu, Zasłużony Działacz Kultury, Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”).

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Proculture w partnerstwie z Domem Kultury Zacisze. Finansowanie: Dzielnica Targówek.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/koncert-sonaty

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

www.zacisze.waw.pl

pr@zacisze.waw.pl

sekretariat@zacisze.waw.pl

Źródło: informacja prasowa