Dopadła Cię jesienna chandra? Nie masz energii? Nie wiesz co ze sobą zrobić? Na ratunek przychodzi listopadowy repertuar Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, którego wielobarwne wydarzenia sprawią, że Wasza jesień będzie piękna i nasycona najważniejszą z witamin – kulturą!

Któż nie przeżył jesiennej depresji? Brak światła słonecznego znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Poradniki podają kilka sposobów jak zapobiec jesiennej chandrze, należy m.in. przebywać w towarzystwie, spacerować, relaksować się – to wszystko gwarantuje dąbrowski Pałac Kultury Zagłębia. Jakim cudem? Wystarczy wybrać jedną lub kilka z pałacowych imprez np. operę „Halka”, czyli najsłynniejszą z oper Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Śląskiej (10 listopada g. 18:00) bądź patriotyczne spotkanie z muzyką polskich kompozytorów z okazji Dnia Niepodległości (11 listopada g. 18:00) czy realizowany w ciemności Koncert Inaugurujący 14. Gorczycki Festiwal w wykonaniu Waldemara Malickiego, Macieja Tomasiewicza oraz Śląskiej Orkiestry Kameralnej (14 listopada g. 19:00).

Oczywiście można też wybrać coś jazzowego, czyli koncert zespołu New Bone z publicznością na scenie w ramach cyklu Scena/anecS (12 listopada g. 18:00), instrumentalnego jak prezentacja muzyczna grupy Kwartesencja wpisująca się w Kameralne Czwartki (21 listopada g. 18:00) lub alternatywnego w postaci koncertu młodej muzyki PIWNICA w wykonaniu Koko die i Runforrest (22 listopada g. 19:00). Wybieramy wydarzenie, kupujemy (najlepiej dwa!) bilety i zapraszamy przyjaciela albo ukochaną osobę. W dzień imprezy zostawiamy samochód w garażu i odpowiednio wcześnie wybieramy się do centrum Dąbrowy Górniczej, gdzie najpierw zaliczamy spacer w zrewitalizowanym Parku Hallera, później pijemy aromatyczną kawę w Kawiarni Pałacowej, by na koniec wejść do sali, zasiąść wygodnie w fotelu i oddać się chwili relaksu. Takim sposobem w naszym organizmie wytwarzają się endorfiny, które wspomagają wchłanianie kulturalnej bomby witaminowej, która sprzyja odporności przed zbliżającą się zimą. Przed zastosowaniem zapoznaj się z pełną ofertą Pałacu Kultury Zagłębia oraz pałacowego Kina Kadr na stronie www.palac.art.pl bądź skonsultuj się w Kasie PKZ lub z pałacowym pracownikiem.

http://www.palac.art.pl/pl/kategorie/repertuar

Żródło: informacja prasowa