Sanatorium Uzdrowiskowe „Limba” usytuowane jest w centrum Piwnicznej Zdroju, w zakolu rzeki Poprad. Obiekt zlokalizowany jest na stoku góry Kicarz, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, gdzie znajdują się liczne szlaki i alejki spacerowe.

Malownicze usytuowanie, walory krajobrazowe, liczne źródła leczniczych wód mineralnych, łagodny, górski klimat, spokój i cisza wpływają korzystnie na dobre samopoczucie i poprawę zdrowia kuracjuszy.

Leczenie w Uzdrowisku ma charakter złożony i kompleksowy, gdyż równocześnie stosuje się kilka metod leczniczych, co ma przynieść ulgę w chorobach przewlekłych. Oprócz sprzętu specjalistycznego wykorzystuje się naturalne bogactwa Piwnicznej, takie jak: wody mineralne magnezowo-wapniowo-wodorowęglanowe, klimat górki, borowina. Zabiegi dostępne w Uzdrowisku to m.in.: balneoterapia z użyciem wód mineralnych, zabiegi balneologiczne z użyciem borowiny, hydroterapia, klimatoterapia, termoterapia, światłolecznictwo, ultrasonoterapia, elektrolecznictwo, masaże, kinezyterapia. Na terenie ośrodka znajduje się również jaskinia solna.

Sanatorium przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, posiada tzw. platformy schodowe służące do transportu osób niepełnosprawnych. Jedną z atrakcji w okolicy jest kąpielisko w Piwnicznej-Zdroju, które w 2013 roku zostało oddane do użytku i czeka na amatorów wodnych kąpieli.

Autor: Barbara Pancerz, Sanatorium Uzdrowiskowe „Limba” w Piwnicznej Zdroju/Redakcja www.zdrowy-senior.org

www.sanatoriumlimba.pl