Kochani dziś obchodzimy Dzień Ojca. Tato jest bardzo ważną postacią w naszym życiu. To właśnie on uczy nas odkrywać świat.

Pokazuje nam go, opowiada o nim. Przede wszystkim jednak uczy nas znoszenia trudów i pokazuje system wartości. Nie można przecenić wpływu Taty na nasze życie, jeśli jest obecny w naszym dziecięcym, nastoletnim i dorosłym świecie. Tato rozbudza siłę i wiarę w dziecku,. Jest pierwszym bohaterem zarówno córeczki w różowej tiulowej sukience, jak i synka, który testuje pierwszy w życiu pistolet na wodę.
Zdaję sobie jednak sprawę, że relacja z Tatą, choć kochamy go najbardziej na świecie, może być, albo była trudna. (Mam na myśli wszystkich Ojców, którzy już od nas odeszli). I pewnie nie muszę tłumaczyć jak ten brak wpływa na nasze życie… Jakkolwiek wyglądają, bądź wyglądały nasze relacje z Ojcami, pragniemy dziś dziękować za wszystko, co było dobrem, co nas kształtuje i kształtowało. Co nas wspiera i inspiruje. Ale też dziękujemy za każdy trud w relacji z Tatą, bo także to, co trudne, nieraz bolesne, rzeźbi nasze ja, nasz charakter. Zapraszam Was serdecznie do pozostawienia komentarza pod tym wpisem. Za co chcielibyście podziękować swojemu Tacie. Albo, co dla Was oznacza Ojcostwo? Kochani Tatusiowie, cierpliwości, miłości, przygód, wyzwań, zdrówka i spokoju Wam życzymy!

Redakcja