Kochani, z racji ogólnoświatowej akcji Zostań w domu proponuję serię wpisów, jak możemy ten czas spędzić, nie tylko zaszyci w domowych pieleszach, ale też w pewien sposób razem, pozostając w kontakcie wirtualnym.

Ufam, że poprzez pozostanie w domu ochraniacie nie tylko siebie. Pamiętajmy także o innych. Korona wirus niestety przez pierwsze 2 tygodnie przebiega bezobjawowo, więc możemy siebie wzajemnie zakazić zupełnie o tym nie wiedząc. Zatem odpowiedzialność przede wszystkim.

A skoro już zostajemy w domu… Pojawia się kolejna kwestia: co zrobić, by nie zwariować? By ten czas był był dla nas owocny?
Możliwości jest nieskończenie wiele. Każdy z Was zapewne ma swoje własne pomysły i inspiracje. Jeśli chcecie, to bardzo proszę podzielcie się pomysłami w komentarzach. Tymczasem pragnę was przestrzec przed tzw nudą w tym czasie. Nuda jest naszym wrogiem – mówiąc krótko. Dlaczego? Zaczynamy klikać po stronach internetowych i zupełnie nieświadomie popadamy w panikę, bo informacji na temat epidemii znajdziemy bez liku. Oczywiście – wiele nieprawdziwych. Zamiast więc tracić czas na hodowanie strachu i fundowanie sobie stresu, który, jak wiadomo obniża odporność, zapraszam Was dzisiaj do wykonania trzech prac domowych, na które jak dotąd nie mieliście czasu, albo najmniejszej ochoty… Co to będzie?
Jeśli o mnie chodzi to umycie lodówki i szafki, w której trzymam herbaty w niezliczonych ilościach i rodzajach. Postaram się też uporządkować szufladę z dokumentami.
Zdaję sobie sprawę, że post zamieszczam wieczorem, więc umówmy się na działania porządkowe od jutra. Trzymajcie się ciepło i zdrowo 🙂

Redakcja